Domnişoarele de onoare

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Post Reply
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Domnisoarele de onoare

Post by INNA 2012 »

me BRIDE wrote:Am citit ce ati scris mai sus voi, viitoare miresici, si vad ca nu sunt singura, la fel m-am trezit cu un spate larg intors mie in fata si cu un sac de invidie. Am fost si eu vornicica, da nu mi-a iesit niciodata fum pe nari de invidie, deci nu inteleg asa comportament. :x :x :x
In ce priveste rochitele pru druste, cred ca nu e corect sa le punem la cheltuiala sa-si coase sau cumpere rochii la fel, optez si eu pentru varianta de a le da un accesoriu comun, de culoarea nuntii.
la mine vornicica e sora si ea deodata a zis ca vrea rochia deosebita,doar i-am pus o conditie,sa se straduie sa fie in culoarea nuntii...in rest e alegerea ei....si a doua vornicica e prietena mea,acolo ea singura mi-a zis cam in ce suma vrea rochia,si vom merge impreuna sa cautam ceva potrivit.


Liudocika2012
Posts: 795
Joined: 23 Nov 2011, 00:00

Re: Domnisoarele de onoare

Post by Liudocika2012 »

Merci de incurajare Inna Image


Image
ровно дыши, капитан моей распущенной души.
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Domnisoarele de onoare

Post by RoDiNkA »

Me BRIDE si Liudocika2012,
aceasta dezamagire si eu am primit, pe cine consideram ca se va bucura enorm pentru mine, la care ma gindeam ca la sigur imi va fi alaturi
de ziua la care visam, am primit indiferentsa, apatie si dezinteres total si acum ma ignora...dar cei la care ma asteptam o reactie mai rece, din contra - s-a bucurat sincer pentru mine!
De aceea, imi apar ginduri sa propun ca vornicica cuiva din rindul acestor persoane si...va fi cel mai bine astfel...


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Domnisoarele de onoare

Post by marcellla »

RoDiNkA wrote:
crissu wrote:fetelor imi ziceti va rog si mie,dar daca ai 3,4 domnisoare de onoare si doretsis ale imbraci pe toate la fel atunci,si aceea principala vornicika toate treb s afie la fel imbracate da?sau acea principala un fel siu celelalte 2 sau 3 de expl ap de o culaore?ms
Crissu, depinde mult de culoarea nuntii!
Noi am fost la o nunta 3 in rochii de aceeasi stofa si culoare, dar fiecare avea modelul sau, iar a 4-a - vornicica de onoare, era in alta rochie, in asa mod, am avut toate in comun dar fiecare si-a pastrat indivualitatea! Image Vezi, e foarte individual, intr-adevar, discuta cu ele! S-ar putea cum si Alintush zice sau
spre exemplu se poate de gindit la un accesoriu comun la toate, principalul sa fie acea visina de pe tort! ;)

RoDiNkA poti sa postezi o foto in care ai fost vornicica si ati avut rochii la fel?


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Domnisoarele de onoare

Post by RoDiNkA »

marcellla wrote: RoDiNkA poti sa postezi o foto in care ai fost vornicica si ati avut rochii la fel?
Marcela, acum nu am, dar ma voi stradui cind voi avea acces la ele sa fac posibil sa plasez!


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Domnisoarele de onoare

Post by marcellla »

merci mult de tot


Image
User avatar
heliga
Posts: 1332
Joined: 04 Nov 2011, 00:00
Location: Moldova Chisinau

Re: Domnisoarele de onoare

Post by heliga »

garofitelor am o rugaminte mare la voi. vreau kind va veni VS sa ma ia de acasa vornicelele sa-l puna la mai multe incercari insa nu stiu la ce :? poate aveti idei de ce ar putea fi sau ati vazut la alte nunti va multumesc!


Image
Image
me BRIDE
Posts: 241
Joined: 09 Dec 2011, 00:00

Re: Domnisoarele de onoare

Post by me BRIDE »

heliga wrote:garofitelor am o rugaminte mare la voi. vreau kind va veni VS sa ma ia de acasa vornicelele sa-l puna la mai multe incercari insa nu stiu la ce :? poate aveti idei de ce ar putea fi sau ati vazut la alte nunti va multumesc!
da intr-adevar ar fi foarte interesant de organizat astfel de incercari! o sa ma gindesc si eu!!!
aici trebuie mult fantezie :lol:
spre exemplu sa cinte refenul la prima piesa care ati dansat-o impreuna :) si asa cum ei nu au auz muzical, o sa fie foarte funny,
sa spuna 101 motive de ce te vrea de nevasta,
am vazut la o nunta ca mireasa era incuiata intr-o camera, iar cheia de la camera au ascuns-o intr-un pahar plin cu ... vin cred ca si mirelui i-au dat pe un talger la alegere vreo 5-6 pahare si el trebuia sa bea pina la fund, pina gaseste cheia, numai ca eu as turna compot, ca sa nu-mi imbat mirele de dimineata :lol: :lol:


Alintush
Posts: 2100
Joined: 20 Sep 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Domnisoarele de onoare

Post by Alintush »

Cind mirele intra in casa....sa fie atirnate de usi mai multe panglice (in caz ca sunt multe usi in casa)...el sa aleaga panglica care crede ca-l va duce la mireasa...daca nu ghiceste sa raspunda la intrebari legata de ei...

Eu la sora mea ce am facut...cumnatul meu ii zice ZAIKA...pai am luat un iepuras alb...si iam legat de urechi voal...l-am intrebat cum trebuie sa fie mireasa lui...mi-a raspuns...in rochie alba, pufoasa, gingasa...Zaika mea....si i-am dat iepurasul....


silvunea
Posts: 110
Joined: 11 Sep 2011, 23:00

Re: Domnisoarele de onoare

Post by silvunea »

Alintush wrote:Cind mirele intra in casa....sa fie atirnate de usi mai multe panglice (in caz ca sunt multe usi in casa)...el sa aleaga panglica care crede ca-l va duce la mireasa...daca nu ghiceste sa raspunda la intrebari legata de ei...

Eu la sora mea ce am facut...cumnatul meu ii zice ZAIKA...pai am luat un iepuras alb...si iam legat de urechi voal...l-am intrebat cum trebuie sa fie mireasa lui...mi-a raspuns...in rochie alba, pufoasa, gingasa...Zaika mea....si i-am dat iepurasul....
am ris cu pofta :D.. interesanta idee


Post Reply