Golden Lion/ Codru

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
tanassy
Posts: 3
Joined: 16 Dec 2012, 09:18

Re: Golden Lion/ Codru

Post by tanassy »

Cred ca nu ai inteles.

Nu am nevoie de sugestii, tot cea am facut este sa scriu despre impresiile noastre.


lika
Posts: 43
Joined: 06 Jan 2012, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by lika »

"Am contactat sala in noiembrie 2012 si era exact timpul cand se schimba managementul salii, asa ca fosta administratoare a incercat sa ne convinga sa mergem la Golden Lion si ne-a vorbit cam suparata cand am rugat-o frumos sa ne dea contactele la actualii administratori, in caz ca le avea."

Tanassy, din cite stiu arendasi care au plecat de la Codru, in luna lui noiembrie nici nu aveau in arenda restaurantul Golden Lion. Ei eu au arendat aceasta sala dupa anul nou, din ianuarie asa ca nici de cum nu puteau fi ei. In plus e ridicol sa te certi doar pentru niste date de contact care astazi este atit de usor sa le capeti.
Acum administratia de la Codru trebuie sa le spuna un mare multumesc celor de la Golden pentru munca si reclama facuta acestui restaurant, e foarte usor sa te ridici de pe munca cuiva...

Dar din comentariul tau la fel ca Iracika1983 am ramas cam nedumerita????
Ai ramas sau nu incintata de cei de la codru???


alintushsh90
Posts: 9
Joined: 03 Dec 2012, 20:39

Re: Golden Lion/ Codru

Post by alintushsh90 »

Salut am mai scris despre tema restaurantului Golden Lion. Ce pot sa va zic eu tot am dat avansul in vara anului 2012 p-u sala Argintie Restaurantul Codru , am ales restaurantul dat p-u faima care o avea p-u mincarea buna si pentru seriozitatea cu care se lucra acolo. Cind am fost anuntata de schimbarile survenite pentru un moment am vrut sa ramin la sala de la Codru insa dupa ce am fost sa vorbesc cu noua administratoarea de la Codru, d-na Ala mam convins 100 % ca nu trebuie sa ramin acolo. Sa comportat foarte urit si brutal, nici nu poate vb normal cu clientul....normal ca cind mam dus am pus multe intrebari la care ea rspundea asa parca nici nu era in cistigul ei de a lamuri tot pe indelete ce si cum se va organiza acolo, pentru ca eu evident nu stiam nimic de noua conducere a restaurantului. Si atunci am iesit pe usa si am inteles ca trebuie sa sun doamnei Stela care imi va fi administratoarea la nunta mea si nu sa mai caut eu alta sala. Arendasii care au fost acolo au facut reclama buna la Codru au lucrat mult p-u a crea un nume restaurantului insa acolo deja nu mai este nimik de la colectivul precedent, ceea ce se face acum nici nu miroase a seriozitate si cine mia recomandat sa merg acolo anume p-u bucatarie miau spus sa optez...acel restaurant. Dupa care mam intilnit cu d. Stela si am vb mult cu ea....si am ramas la Golden Lion la Sala Verde, si chiar vreu sa spun ca nu imi pare rau de loc. Am fost vineri pe acolo......Doamne cite schimbari sau facut...si tot in bine....si prezidiumul...arca...culoarea salii...tot e foarte frumos.


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Golden Lion/ Codru

Post by IRACIKA1983 »

Multumim colectivului restaurantului Golden Lion pentru munca depusa .,pentru bucatele gustoase , deservire , atentia ,care ati acordato la toti oaspetii nostri...Suntem foarte impacati .


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Golden Lion/ Codru

Post by IRACIKA1983 »

Alintushsh90,Kristiknelu.miresuicele ,care mai aveti nunta in sala de la Golden lion eu va doresc sa aveti asa o nunta ca a noastra cu mese pline de bucate ,atirnare buna fata de noi .Eu sper ca o sa ramineti si voi multumite .precis ca frunza de salata,patrunjel si marar o sa aveti foarte putin in schimb o sa aveti multa carne.


kristiknelu
Posts: 32
Joined: 07 Feb 2013, 13:01

Re: Golden Lion/ Codru

Post by kristiknelu »

"precis ca frunza de salata,patrunjel si marar o sa aveti foarte putin"

M-ai facut sa rid cu fraza asta :) Ieri am fost si am dat avansul pentru data de 15 septembrie. Am vorbit cu doamna Stela si mi-a placut atitudinea ei, si anume acest fapt mi-a insuflat incredere ca totul va fi bine si va merge ca pe roate.

Iracika1983, daka poti, trimite-mi in privat meniul care l-ati avut, citi invitati, citi chelneri, ce bautura, sunt atit de curioasa si ma bucur ca te-am/m-ai gasit.

Multumesc de ajutor


IRACIKA1983
Posts: 296
Joined: 01 Dec 2012, 17:26

Re: Golden Lion/ Codru

Post by IRACIKA1983 »

Kristiknelu...uitete la Meniu, Bautura... eu am scris numai ca in loc de prepelite noi am luat [frigariu de porc ,pasare gratar.


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Girgana »

Vreau sa ma impartasesc cu impresiile despre noaptea de revelion sarbatorita la Golden Lion...Cu parere de rau,am ramas cu un gust amar ,in urma acestei seri. Nu credeam sa ajung sa scriu asa cuvinte despre acest restaurant,care era printre favoritele mele. Administratia si bucatareasa lor principala ne-au stricat cu nerusinare prima noapte a anului 2015. Noi am dat avans la inceputul lui decembrie si pina la 25 am achitat pt 27 de persoane si 2 copii,ca in seara de revelion sa ajungem sa avem o masa de 20 de persoane si o masa bagata intr-un colt dupa un stalp organizata pt copiii.Cand am chemat administratoarea ,ea a venit si se uita si fara mari initiative astepta de la noi sa-i spunem cum sa rezolvam problema.Vrio jumate de ora nu s-a rezolvat nimic,in timp ce noi toti stateam in picioare,iar restul lumii era asezata ,mincau si se uitau la noi(care si nemultumiti ca intr-un fel ii deranjam ca nu vedeau spectacolul din fata). Ramasese 30 de minute pina la ora 12 ,iar noi inca nu eram asezati,nemaivorbind ca am pierdut toata prezentarea de la inceput,cu mos craciun ,colindatorii(daca sincer nu am mai atras atentia cine a mai fost),cu toate ca noi eram cu copii mici si era un moment destul de important pt noi! Au incercat sa faca niste schimbari,dar vazind ca vine anul deja si noi stam in picioare ,am hotarit sa ne asezam la masa ceia care a fost organizata pt copiii,iar copii sa fie luati linga parinti.Pana chelnerii au scimbat tacamurile si paharele murdare s-a facut ora 12! Si linisteeeeeeee,nici pomina de administratoare! Iar pe masa nu s-a facut nici o schimbare in bucate,dar vreau sa mentionez ca meniul pt copii era simplificat de 250 lei,pe cind noi am achitat 950 de persoana!!! Cand barbatii de la masa noastra s-au dus sa rezolve intrebarea asta,administratoarea a zis ca asta este toata mincarea si ca la noi pe masa este aceiasi ca si pe mesele vecine si ca nu au de gand sa mai aduca nimic!!!Doamne ,ma apuca nervii ,cand imi reamintesc}}}.Cat de NESIMTITI!!!!Dupa niste cuvinte mai dure din partea noastra,totusi au trimis bucatareasa sa mai aduca niste salate si aia cu o intonatie ironica ni-a intrebat daca amu ne ajunge mancare si ca mai au o gaina pt personal si daca nu ne ajunge sa ni-o aduca si pe ea!!!Noi eram atit de suparati ,ca i-am zis sa aduca tot,la care ea a mai adus 2 pulpe coapte si din nou cu fatsa ironica si badjocoritoare,a zis ca spera ca a sa ne ajunga mancare de data asta!!! Vb cu noi de parca am venit la ea acasa si cerem ceva din buzunarul ei! noi doar am cerut ceia ce am achitat,meniul de 950,dar nu de 250! Am ramas profund dezamagiti de acest restaurant,care ne-au stricat cu nerusinare sarbatoarea! Si vreau sa ma intelegeti corect,nu e chestia in faptul ca au gresit si au incurcat cu nr de persoane,ii vorba de atitudinea lor fata de clienti. Aceasta problema se putea de rezolvat in 10 minute ,iar noi nici nu aveam sa atragem atentia la acest mic incident si puteam sa avem o seara de neutat.Pot sa zic ca toti care am stat la masa ceia "super confortabila",dupa stalp si sinkisitsi unul linga altul(cand am dat avans ,special am mers in sala si am ales locul unde stam ,sa nu fim linga stalp sa vedem bine in fata!!!),am stat fara dispozitie si parca aveam un nod in gat si nici mancarea si bautura nu mergea. Cu siguranta ca aceasta a fost ultima sarbatoare petrecuta de noi si prietenii nostri la acest restaurant!!!


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Olecika »

Mdea Girgana, pacat ca ati ratat trecerea dintre ani din cauza unor oameni neadecvati :( Cred ca asta e efectul "bunei publicitati" pe care o au pe piata si a numarului mare de clienti. Probabil ca nu stiu ca bunul nume trebuie nu doar creat, dar si pastrat.

Eu am avut aceeasi situatie anul trecut de Revelion la Versenz, dupa care nu am mai calcat acolo (cu toate ca era unul dintre localurile iubite din oras.

P.S. Anul acesta am sarbatorit Revelionul acasa :) Nu am mai riscat cu restaurantele :D


olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by olesea88 »

Vreau si eu sa aduc o replica pentru Girgana, care a spus ca a sarbatorit la Golden Lion, de fapt a achitat pentru copii dar au stat si distrat maturii :D rusine. Meniul pentru copii nu se deosebea de cel pentru maturi,noi tot am sarbatorit acolo si am ramas foarte multumiti. Dar ce sa faci moldovenii de genul Girgana sunt foarte mincaciosi,profitori si cu pintecele gras inainte. :D


Post Reply