Golden Lion/ Codru

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Golden Lion/ Codru

Post by InnaM »

lika wrote:Dragele mele, nu vreau sa sar in apararea acestui local, desi multe momente evenimente din viata mea le-am petrecut in acest restaurant si au fost organizate de acesti oameni. Suntem oameni imperfecti si e firesc sa gresim.

Eu am fost anul trecut in sala verde si linga masa noastra era o gasca care au comandat 15 locuri si au venit 20pers si tot stateau in picioare cu fete inacrite, nu aveau locuri caci o masa nu poti s-o disfaci nu e in cort la mama acasa si mincare nu se inmulteste hai sa fim seriosi, cind incercam sa fim mai smecheri nimerim in situatii penibile si incercam sa cautam vinovati, ba mincarea nu e gustoasa, ba deservirea etc.

Interesant o sala cu aproximativ 200 de pers, doar voi nemultumiti, mai inteleg sa fi scris toti 200 ca au achitat 950lei si au mincat de 250 lei
E foarte usor sa strici reputatia cuiva, credeti-ne e o munca asidua , nopti nedormite si nervi stricati. Noi suntem 200 per ei sunt doar citeva pers care muncesc pentru a ne crea conditii pentru a ne distra.
In timpul studentziei am lucrat shi eu in Industrie ani la rind, shi shtiu bine la ce te referi. INSA, sint situatzii kind intradevar localul o da in bara, pentru ca cum ai spus sintem imperfectzi. Shi daca am simtzit pe pielea mea o astfel de situatzie am tot dreptul sa-mi impartashesc din experientza shi ma doare kiar in cot de reputatzia localului. Oricum, nu doar un comentariu "ne-positiv" strica o reputatzie.

Moto-ul industriei cum bine shtii este ca "un client care a avut o experientza placuta v-a povesti unui prieten, pe kind unul care a avut o experientza neplacuta, va spune la 10" pentru ca asha sintem totzi, iar un local ar trebui sa se staruie din rasputeri sa sa previna astfel de situatzii.

Faptul ca ai intilnit anul trecut o astfel de situatzie nu inseamna ca ceea ce i s-a intimplat Girganei trebuie a fi clasat in acceash categorie. Shi nici faptul ca erau 200 de pers care au fost multzumitzi tot nu inseamna nimik pentru ca nu totzi 200 au stat in picioare.

Nu m-ar mira daca "lucrez in industrie" inseamna "lucrez in Golden Lion shi la prevenirea olesei m-a expun". Iar Girgana, shi-a kishtigat deja o anumita credibilitate aici pe forum, shi intradevar din kite tzin minte a petrecut multe evenimente in acest local shi respectiv a venit cu multe cuvinte de lauda la adresa acestuia. Deci daca ar fi sa facem o balantza p/u mine comentariul ei are mult mai multa greutate.

Cum am mai spus punem punct.
Last edited by InnaM on 05 Jan 2015, 12:57, edited 2 times in total.


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Girgana »

Ei au incurcat nr de maturi si copiii. Noi eram 27 de maturi si 2 copii mai marisori pt care s-a achitat,iar ei au facut o masa mare de 20 de maturi si una mica pt sapte copii.


lika
Posts: 43
Joined: 06 Jan 2012, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by lika »

InnaM wrote:
lika wrote:Dragele mele, nu vreau sa sar in apararea acestui local, desi multe momente evenimente din viata mea le-am petrecut in acest restaurant si au fost organizate de acesti oameni. Suntem oameni imperfecti si e firesc sa gresim.

Eu am fost anul trecut in sala verde si linga masa noastra era o gasca care au comandat 15 locuri si au venit 20pers si tot stateau in picioare cu fete inacrite, nu aveau locuri caci o masa nu poti s-o disfaci nu e in cort la mama acasa si mincare nu se inmulteste hai sa fim seriosi, cind incercam sa fim mai smecheri nimerim in situatii penibile si incercam sa cautam vinovati, ba mincarea nu e gustoasa, ba deservirea etc.

Interesant o sala cu aproximativ 200 de pers, doar voi nemultumiti, mai inteleg sa fi scris toti 200 ca au achitat 950lei si au mincat de 250 lei
E foarte usor sa strici reputatia cuiva, credeti-ne e o munca asidua , nopti nedormite si nervi stricati. Noi suntem 200 per ei sunt doar citeva pers care muncesc pentru a ne crea conditii pentru a ne distra.
In timpul studentziei am lucrat shi eu in Industrie ani la rind, shi shtiu bine la ce te referi. INSA, sint situatzii kind intradevar localul o da in bara, pentru ca cum ai spus sintem imperfectzi. Shi daca am simtzit pe pielea mea o astfel de situatzie am tot dreptul sa-mi impartashesc din experientza shi ma doare kiar in cot de reputatzia localului. Oricum, nu doar un comentariu "ne-positiv" strica o reputatzie.

Moto-ul industriei cum bine shtii este ca "un client care a avut o experientza placuta v-a povesti unui prieten, pe kind unul care a avut o experientza neplacuta, va spune la 10" pentru ca asha sintem totzi, iar un local ar trebui sa se staruie din rasputeri sa sa previna astfel de situatzii.

Faptul ca ai intilnit anul trecut o astfel de situatzie nu inseamna ca ceea ce i s-a intimplat Girganei trebuie a fi clasat in acceash categorie. Shi nici faptul ca erau 200 de pers care au fost multzumitzi tot nu inseamna nimik pentru ca nu totzi 200 au stat in picioare.

Nu m-ar mira daca "lucrez in industrie" inseamna "lucrez in Golden Lion shi la prevenirea olesei m-a expun". Iar Girgana, shi-a kishtigat deja o anumita credibilitate aici pe forum, shi intradevar din kite tzin minte a petrecut multe evenimente in acest local shi respectiv a venit cu multe cuvinte de lauda la adresa acestuia. Deci daca ar fi sa facem o balantza p/u mine comentariul ei are mult mai multa greutate.

Cum am mai spus punem punct.

Asta e am ajuns sa traim timpuri ca mesajele postate pe retelele de socializare, de persoane incognito sa aiba o mare greutate decit bunul cuvit
Punct.


olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by olesea88 »

Cred ca de fapt n-ar fi corect sa ne expunem asa parerile, cred ca nici Girgana nu stie de fapt cit s-a achitat, pentru copii sau pentru maturi.Si mentionez ca Revelionul e sarbatoare pentru toata lumea, nu doar pentru voi.


Girgana
Posts: 273
Joined: 29 Dec 2011, 00:00

Re: Golden Lion/ Codru

Post by Girgana »

Se vede ca Olesea cu Lika ,stiu mai bine cat am achitat noi :D . Eu nu mai vreau sa comentez nimic, fiacare si-a facut concluziile lui si hotarasete, sa ia in consideratie situatia mea sau nu. Sarbatori fericite!


Molly
Posts: 5
Joined: 06 Jan 2016, 14:40

Nunta la Golden Lion

Post by Molly »

Buna ziua, A facut cineva nunta la restaurantul Golden Lion ? ce pareri aveti? ;)


olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Nunta la Golden Lion

Post by olesea88 »

Da,noi am facut nunta in Green Hall. Am ramas foarte multumiti. Preturi rezonabile, sala foarte frumoasa si spatioasa, meniu bogat,diversificat si gustos. Ce mi-a placut mult este ca cei din administratie sunt transparenti si mi-au spus pretul meniului din start fara sa ne tie in suspans si ne-au permis sa achitam suma integrala in seara nuntii. Va recomand. Daca facem alegerea in favoarea lor,o sa aveti doar de castigat.


Molly
Posts: 5
Joined: 06 Jan 2016, 14:40

Re: Nunta la Golden Lion

Post by Molly »

olesea88 multumesc de receptivitate, am rezervat green hall


olesea88
Posts: 67
Joined: 23 Oct 2013, 15:00

Re: Nunta la Golden Lion

Post by olesea88 »

Sper ca n-o sa regretati.


swetutza
Posts: 1
Joined: 26 May 2016, 19:51

Re: Golden Lion/ Codru

Post by swetutza »

Am facut si noi nunta la Golden Lion pe 14 mai 2016 si vreau sa le spun unele chestii viitoarelor mirese .
Avantaje:
-pretul(relativ) bun.noi am ales meniul de 700 lei pentru persoana,dar am inteles ca la sezon(august-septembrie) e mai scump
-mancarea gustoasa (doar ca au adus placintele reci)
-mancarea destul de multa.a ajuns si a ramas.
-nu trebuie sa platesti 50% inainte de nunta,ci cat poti

Dezavantaje:
-deservirea este foarte rea!Cu toate ca am achitat pentru fiecare chelner si pentru administratoare cate 400 lei,chelnerii au fost foarte rai si anume: cand li se cerea ceva,nu faceau sau faceau cu intarziere de o ora.
-noi comandasem si jemnele la ei si le-au adus tocmai la masa mare..
-in sala era foarte cald,conditionerele pur si simplu nu faceau fata..si noi le ceream sa deschida geamurile,dar ei nu vroiau..din cauza asta toata lumea era mai mult afara decat in sala..
-ni s-a furat bautura.noi am avut coniac foarte scump si la inceput s-a dat coniacul nostru,iar apoi oaspetii ne spuneau noua ca li se da altfel de coniac.Noi i-am spus administratoarei,care se numeste Ludmila,insa ea a negat bineinteles.In afara de coniac,vodca la fel..nu s-a baut,dar a disparut toata.Si in afara de asta,noi am avut vin alb si rosu..si nu stiu de unde..ei aduceau un vin roz la masa(cineva mi-a spus ca era vinul nostru rosul amestecat cu apa..dar eu nu stiu).Cand i-am dovedit administratoarei despre vin,ea a inceput sa-si ceara scuze ca chelnerii poate ceva au gresit bla bla..dar de coniac si de vodca a spus ca nu si nu....

Cam atat.Le urez la viitoarele mirese,nunta fara astfel de probleme )


Post Reply