Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
natallliap
Posts: 408
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Ialoveni / Iasi

Re: Rochia de mireasa

Post by natallliap »

peste asteptarile tale, asta cit anume? care sunt preturile aproximative?[/quote]

Pretul a iesit in jur de 800 euro daca as vrea sa o cumpar, si 600 daca dupa nunta as lasa-o la salon. In fine, dupa atitudinea croitoresei, mi s-a parut ca ne duce de nas. La inceput a zis ca bine, coase rochia, daca vrem o cumparam, ne-o da cu un pret (nu a zis care la inceput) si daca este sa o lasam la ea dupa nunta, o da la jumate de pret. Si la sfirsit s-a ajuns ca ne va scadea doar 200 de euro. Asta nu mi-a placut. De aceea nu mai stiu ce sa fac.


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by RoDiNkA »

Mdaaaaaaa, foarte urit din partea lor... :x Natallliap, dar la ce salon te-ai adresat, ca sa ne putem proteja si noi, cele care suntem in cautarea
celor care ne va crea rochia de vis Image


Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

rochii mireasa

Post by Amelia »

Fetelor , eu ij comparatie cu voi...am avut noroc sau mai bin zis am stiut din start ce tip de rokie ma avantajeaza cel mai bine si deja am inkiriat rokita p-u ziua cea mare din colectia brandului spaniol Pronovias ,modelul Fresno

Image


Image






User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by RoDiNkA »

Felicitari, Amelia! Bravo si chiar ma bucur mult pentru tine ca din start stii ce doresti si ce e mai bine pentru tine!
Apropo, rochita imi place mult! E foarte frumoasa, gingasa, simpla si totodata bogata! Bravo!!! Image Image Image Image


Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Amelia »

RoDiNkA wrote:Felicitari, Amelia! Bravo si chiar ma bucur mult pentru tine ca din start stii ce doresti si ce e mai bine pentru tine!
Apropo, rochita imi place mult! E foarte frumoasa, gingasa, simpla si totodata bogata! Bravo!!! Image Image Image Image
Mersi MULT RoDiNkA..si daca ar fi sa ofer un sfat p-u miresele care inka sunt in cautara rochiei de mireasa,,,fetelor de ce o sa cautati mai mkt si o sa calcati pragul multor saloane de rochii cu atit alegerea va fi mai complicata...eu mai intii de toate am citit pe net care tip de rokie ma avantajeaza cel mai bine din punct de vedere al siluetei si dupa ce am am afkat ca ar fi rochia de tip Line A am mers direct la salonul unde stiam exact ca au astfel de rochii si a fost simplu .....SUCCESE


User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Rochia de mireasa

Post by Katina »

intradevar e simpla dar are mult farmec felicitari... Image Image Image


irinka
Posts: 257
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by irinka »

Amelia wrote: Mersi MULT RoDiNkA..si daca ar fi sa ofer un sfat p-u miresele care inka sunt in cautara rochiei de mireasa,,,fetelor de ce o sa cautati mai mkt si o sa calcati pragul multor saloane de rochii cu atit alegerea va fi mai complicata...eu mai intii de toate am citit pe net care tip de rokie ma avantajeaza cel mai bine din punct de vedere al siluetei si dupa ce am am afkat ca ar fi rochia de tip Line A am mers direct la salonul unde stiam exact ca au astfel de rochii si a fost simplu .....SUCCESE
Amelia e super rochita, imi place mult. Felicitari cu alegera facuta. Ai fost la salonul de pe strada petru rares ca sa o probezi? Vroiam sa te intreb ce preturi sunt acolo pentru chirie?


Image
Madalyn
Posts: 154
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Madalyn »

Mi-am luat si eu o piatra de pe inima, am facut comanda de rochie ieri in sfirsit, am comandat-o pe cea care ati votat-o cel mai mult : Maggie Sottero - Decadence http://imperatrice.ro/DetaliiRochie.aspx?d=424 :) era si preferata mea, dar parca nu eram sigura
Va multumesc pentru ajutor!
mi-au spus ca va fi gata in maxim 2 luni si jumatate
acum ..Doamne ajuta sa fie finisata cu bine Image


doina30882000
Posts: 834
Joined: 15 Sep 2011, 23:00
Location: UK

Re: Rochia de mireasa

Post by doina30882000 »

Madalyn wrote:Mi-am luat si eu o piatra de pe inima, am facut comanda de rochie ieri in sfirsit, am comandat-o pe cea care ati votat-o cel mai mult : Maggie Sottero - Decadence http://imperatrice.ro/DetaliiRochie.aspx?d=424 :) era si preferata mea, dar parca nu eram sigura
Va multumesc pentru ajutor!
mi-au spus ca va fi gata in maxim 2 luni si jumatate
acum ..Doamne ajuta sa fie finisata cu bine Image

e superba rochita! felicitari si sa te ajute Dumnezeu sa o vezi frumoasa cum ai visat-o ....eu ma gandesc tot la imperatrice sa mi-o cos, doar ca inca nu m-am decis cu modelul :( parca vad si parca imi plac tot mai multe si mai multe ....:P


Image
Madalyn
Posts: 154
Joined: 24 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Madalyn »

Mersi mult, Doina!
Nu stiu cind ai tu nunta, dar sa faci comanda din timp pentru ca au spus ca numarul comenzilor la ei au cam crescut si vor mari putin timpul de finisare...si acus apare ceva de strimtat sau vreun detaliu...si nu e bine de lasat pe ultima luna cand avem atitea pe cap Image


Locked