Coşul pentru bani

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
INNA 2012
Posts: 635
Joined: 05 Nov 2011, 00:00

Re: Coşul pentru bani

Post by INNA 2012 »

uf draga amelia,da ce pofta mi/ai facut,abia am ajuns in moldova si de o saptamina ma abtin de la bomboane,dar dupa ce ai postat poza,mi/a lasat gura apa :(
cosuletul il poti imbraca chiar cu fatin,si apoi sa/i pui banturele...cu toate ca de obicei se foloseste ceva mai mare,dar daca nunta e mica,poate sa mearga


User avatar
seyla
Posts: 659
Joined: 29 May 2012, 19:13

Re: Coşul pentru bani

Post by seyla »

Cred ca se potriveste, daca e destul de incapator. Si daca i-l infrumusetezi cu panglici si dantela va fi super! :)


Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Coşul pentru bani

Post by Amelia »

Nunta noastra va fi in jur de 90 persoane...si eu cred ca va fi ok...nu vom pierde plicurile din cos...
....acum numi ramane decit sa ma gindesc bine, cum sa il decorez...
...fetelor mersi p-u opinii...apropo si eu ma abtin de la dulciuri ,VS huzureste acum...papa ciocolate singurel....iar miresuica inghite noduri... :D


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Coşul pentru bani

Post by K_ID_25 »

Amelia wrote:Nunta noastra va fi in jur de 90 persoane...si eu cred ca va fi ok...nu vom pierde plicurile din cos...
....acum numi ramane decit sa ma gindesc bine, cum sa il decorez...
...fetelor mersi p-u opinii...apropo si eu ma abtin de la dulciuri ,VS huzureste acum...papa ciocolate singurel....iar miresuica inghite noduri... :D
Nu va faceti griji fetelor ca efortul de a evita mai ales ciocolata, saratul, piparatul si acrul isi face efectul pentru nunta si nu numai pentru fatsa ci si pentru intreg organismul ! Asta o spun eu, cea care s-a abtinut 100% de la cele mentionate mai sus timp de 32 zile , si la 50% alte 30 zile pina la cele 32 ...

In ceea ce tine de cos, Amelia nu iti fa grii ca tin minte am fost anul trecut in inceput de august la o nunta de moldoveni lacomi unde pe linga faptul ca lumea statea in doua etaje la mese , nici plicurile nu incapeau in cufarul predestinat stringerii de bani si ceea ce a facut nashul e ca a luat in mina citeva din plicuri si mergea asa cu ele prin sala ... ceea ce ii poti sugera tu din start nashului e sa le puna organizate in cos ... adica in rinduri cumva ca sa fie mai compacte ... asta ia citeva clipe, dar in rezultat nu va mai fi nevoie sa duca si in dinti si in buzunare :D mai ales ca e vorba de 90 persoane ceea ce inseamna la 50 plicuri ...


Image
User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Coşul pentru bani

Post by K_ID_25 »

PS: in ceea ce tine de VS papa ciocolatele singurel ... eu am fost tare rea la acest capitol ... in perioada cind ma abtineam 100% ap imparteam dulciurile in jumatate, el minca partea lui dar eu pe a mea o ascundeam ca sa n-o gaseasca nimeni ... maaaaaai si cind a trecut nunta cu toata invalmaseala ... am facut un picnic jos pe covor in camera in doi cu o multime de ciocolate care mai de care ...


Image
Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Coşul pentru bani

Post by Amelia »

K_ID_25 wrote:
In ceea ce tine de cos, Amelia nu iti fa grii ca tin minte am fost anul trecut in inceput de august la o nunta de moldoveni lacomi unde pe linga faptul ca lumea statea in doua etaje la mese , nici plicurile nu incapeau in cufarul predestinat stringerii de bani si ceea ce a facut nashul e ca a luat in mina citeva din plicuri si mergea asa cu ele prin sala ... ceea ce ii poti sugera tu din start nashului e sa le puna organizate in cos ... adica in rinduri cumva ca sa fie mai compacte ... asta ia citeva clipe, dar in rezultat nu va mai fi nevoie sa duca si in dinti si in buzunare :D mai ales ca e vorba de 90 persoane ceea ce inseamna la 50 plicuri ...
Eu ma gindesc ca 50 plicuri vor incapea cu siguranta in cosul meu...mersi de sfat "K_ID_25


User avatar
aretina
Posts: 371
Joined: 09 Dec 2011, 00:00
Location: Italia

Re: Coşul pentru bani

Post by aretina »

tsvetok wrote:
aretina wrote:K_ID_25
Ce fel de clei ai folosit, eu am facut un bol de acesta dar a iesit oribil
http://theweddingblog.jimdo.com/diy-%D0 ... %BC%D0%B0/
ultimul master-class descrie amanuntit cum se face
Super super frumos!!!!


Amelia
Posts: 281
Joined: 14 Nov 2011, 00:00

Re: Coşul pentru bani

Post by Amelia »

Fetelor eu am renuntat la ideea cu cosul p-u plicuri si mi-am cumparat o cutie foarte simpatica si foarte utila dupa nunta imi va fi...voi pastra in ea lucrurile de la nunta, voalul,cartea p-u urari , o marturie , invitatie etcccc

Image
Image


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Coşul pentru bani

Post by adeline »

Amelia
mie imi place foarte mult, ador cutiile de acest gen


Image
User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Coşul pentru bani

Post by RoDiNkA »

Amelia, intr-adevar e o alternativa foarte buna si principalul e utila!!! Imi plac si mie aceste cutiuti, e adevarat, unde de pastrat toate amintirile de la nunta?
Spune te rog, de unde ai procurat cutiuta si la ce pret?


Image
Post Reply