Manichiura miresei

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
viorela
Posts: 178
Joined: 22 Nov 2012, 20:31
Location: Chisinau

Re: Manichiura miresei

Post by viorela »

henrietta wrote:
viorela wrote:Iata si manichiura mea,deci cum am scris anterior,am facut-o la Natalia,in Jumbo,et.5
Image

Viorela foarte frumoase unghiutele, acestea sunt ale tale sau poza dupa care ti le-a facut si daca poti sa imi zici cit te-a costat?
Mersi
Acestea sunt ale mele,poza am luat-o de la mesterita. Iti scriu in privat,sa nu para publicitate ;)


User avatar
henrietta
Posts: 176
Joined: 22 Sep 2013, 19:30

Re: Manichiura miresei

Post by henrietta »

viorela wrote:
henrietta wrote:
viorela wrote:Iata si manichiura mea,deci cum am scris anterior,am facut-o la Natalia,in Jumbo,et.5
Image

Viorela foarte frumoase unghiutele, acestea sunt ale tale sau poza dupa care ti le-a facut si daca poti sa imi zici cit te-a costat?
Mersi
Acestea sunt ale mele,poza am luat-o de la mesterita. Iti scriu in privat,sa nu para publicitate ;)
Viorela mersi am primit mesajul tau, insa din motivul ca nu chiar de mult timp sunt inregistrata nu pot scri mesaje in privat....si da, daca poti scrie-mi te rog nr Nataliei
Multumesc.


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Manichiura miresei

Post by catiushka »

fetelor spuneti-mi si mie ce mai nou la tema manichiura miresei?
nu prea sint la curent cu tendintele de acasa dar nu as vrea alungire
eu vreau ceva cit mai natural dar sa tina macar citeva zile caci la mine unghiile se exfoliaza, si sare oja repejor


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Manichiura miresei

Post by Ninela »

Eu tot nu mi-am facut alungire, ma tem eu de procedura asta :lol: Mi-am facut simplu french. Timp de o luna si ceva am crescut unghiile mele, mentinindu-le cu cite o pastila pe zi de calciu gliuconat si citeva ori pe saptamina le inmuiam in lamiie. Cind eram liceeana le dadeam cu iod :)
catiushka wrote:fetelor spuneti-mi si mie ce mai nou la tema manichiura miresei?
nu prea sint la curent cu tendintele de acasa dar nu as vrea alungire
eu vreau ceva cit mai natural dar sa tina macar citeva zile caci la mine unghiile se exfoliaza, si sare oja repejor


Image
Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Manichiura miresei

Post by Nadinn »

iata asa a aratat manichiura mea,,,un roz pal cu o inimioara
Image


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Manichiura miresei

Post by catiushka »

merci ninela, trebuie sa-i zic mamei sa-mi trimita si mie asa ceva,
si s-a mentinut bine? nu a sarit oja?

nadinn, imi place enorm ceea ce ai avut, e simpla oja sau cu gel UV sau nu mai stiu cum se numeste :?
unde l-ai facut? cit s-a tinut?


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Manichiura miresei

Post by Nadinn »

catiushka la mine e acoperire cu gel,miam facut cu 2 zile inainte de nunta sh a tinut undeva 2 sapt caci la mine creste repede unghia sh deja daca doresti sa continui cu gel trebuie sa mergi la corectie,daca nu, mergi si ti-l scoate,eu acum as opta pentru oja-gel caci nu este atit de daunator unghiei ;)


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Manichiura miresei

Post by catiushka »

Nadinn wrote:catiushka la mine e acoperire cu gel,miam facut cu 2 zile inainte de nunta sh a tinut undeva 2 sapt caci la mine creste repede unghia sh deja daca doresti sa continui cu gel trebuie sa mergi la corectie,daca nu, mergi si ti-l scoate,eu acum as opta pentru oja-gel caci nu este atit de daunator unghiei ;)
este foarte finut, am inteles ca si oja gel dauneaza unghiei
e posibil de dat cu oja normala si pe urma cu un strat mic de gel ca sa tie mai bine?


Nadinn
Posts: 206
Joined: 24 Jan 2013, 01:37
Location: Chisinau,Moldova

Re: Manichiura miresei

Post by Nadinn »

sincer nushtiu daca e posibil,mai bine sa vb cu cineva care se ocupa cu asta,eu una pot zice ca am avut unghii atit cu gel vreo jumatate de an sh cu oja gel pe timp de vara sh dupa gel unghiile tare greu siau revenit,dar dupa oja gel tot normal


User avatar
Ninela
Posts: 474
Joined: 10 Oct 2012, 12:02

Re: Manichiura miresei

Post by Ninela »

La mine oja a tinut cam o saptamina. Mai protejam cu manusi cind spalam vesela...


Image
Post Reply