Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

tu de shellac vorbesti? ideea lui e ca nu poti "creste" unghia ca cum ai faceo cu gelul, pu gel mai trebuie primer dar shelacul se aplica ca oja, in rest aceiasi procedura (se usuca si intareste in lampa) si rezultatele identice (unghii tari si se mentine pe mai mult timp). Eu tot stau la dubii uneori, dar am hotarit sa aleg metoda gel, shelac deja dupa nunta voi testa sa nu am surprize neplacute


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

da da de shellac vorbesc, dar cum adica nu poti creste unghia,
eu acum am unghii mici si ma gindeam cind vin 2 saptamini inainte imi fac cu shellac, unghia o sa creasca un pic, ca la nunta sa-mi fac pe corectia sau mai degraba aplicarea altui gel pe unghia de marime medie :?


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by maryLand »

Fetelor, un mic sfat pe care cu siguranta il cunoasteti, insa repetarea e mama cunostintelor.

Hidratati-va pielea inainte de nunta, mergeti la cosmetolog de 2-3 ori sau faceti acasa mascute de hidratare.
Faceti 2-3 impachetari cu alge sau ciocolata, mai ales in cazul in care ati fost la mare si sunteti bronzate sau arse de soare. In cazul in care nu va permiteti astfel de rasfat, faceti o cura cu ulei de cocos, masline sau din alte seminte.

Recent am fost la o nunta unde pielea miresei parca se dezlipea ...cu tot cu machiaj...din pacate o crema aplicata in dimineata nuntii nu salveaza la toti situatia. Stiu ca exista photoshop, insa ce este mai frumos decit un ten luminos si fericit.

Atrageti atentia manichiura si pedichiura, daca faceti acoperire sau alungire cu gel...nu o faceti cu 1 zi inainte de nunta...mai ales daca nu ati avut niciodata. Lasati macar 1 saptamina sa se acomodeze minutele cu ele. Deja doua mirese am vazut cum stateau cu degetele in aer...si nu puteau apuca nici frumosul buchet...de incomoditate.

Sunt sigura ca veti fi cele mai frumoase si mai deosebite mirese, deoarece sunteti fericite!


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

maryland merci
te-am intrebat in tema alinei brailea cu sfaturi unde ti-ai facut impachetarile astea cu alge? zici ca juta impachetarile astea cind esti arsa de soare? dar cum inalbesc sau regenereaza pielea? ce fac?
merci


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by maryLand »

Salut Catiushka. Cer scuze, cred ca nu am vazut mesajul.
Toate impachetarile le-am facut la Vivi Spa si la un salon din incinta sediului Drancor.

Eu am facut tot felul d eimapchetari, cel mai mult mi-au placut astea pe care le si recomand, cu ciocolata si cu alge marine. Foarte bine tonifica pielea, este catifelata , hidratata , ferma...fara pic de imperfectiune pe ea.

Stiu ca atunci cind te bronzezi sau te arzi la soare piele devine aspra si deshidratata...cel putin asta e 100% cazul meu, iar impachetarile readuc fermitate pielii. Chiar daca sunt un pic costisitoare, sunt un rasfat si fizic si emotional :D , necesar unei viitoare miresici.


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

merci inca o data,
am gasit saitul lor si o sa-i sun cind vin acasa
abia astept si eu asa rasfat :roll:


User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by maryLand »

Apropo, daca doriti sa vedeti mai multe centre SPA, iata o mica lista.

1. http://www.vivispa.md/ro/
2. http://www.termal.md/
3. http://www.olsi.md/ro/
4. http://vilatulip.md/spa.php
5. http://tibetmed-md.com/

Cred ca puteti completa lista si cu alte saloane SPA pe care le stiti. ;)


Image
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

merci maryLand de sfaturi, ;) apropo am auzit ca la vila tulip fac masaj extraordinar, intru cit ne cazam cu o zi inainte de nunta numai decit o sa beneficiez de masajul lor impreuna cu sotul


Mary08
Posts: 291
Joined: 29 Oct 2012, 23:05

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Mary08 »

catiushka wrote:da da de shellac vorbesc, dar cum adica nu poti creste unghia,
eu acum am unghii mici si ma gindeam cind vin 2 saptamini inainte imi fac cu shellac, unghia o sa creasca un pic, ca la nunta sa-mi fac pe corectia sau mai degraba aplicarea altui gel pe unghia de marime medie :?
Eu deam de vreo 2 luni imi fac acoperire cu oja gel, si sint multumita, la corectie merg 1 data la 3 saptamini, dar ma rog fiecare dupa caz, in orice caz nu mai devreme de 2 saptamini. Eu cind mi-am facut prima data ap am lasat unghiile putin sa creasca sa arate asa mai frumusel, dar se poate si pe unghii scurte, la fel arata bine..si Da unghia creste, la fel ca la alungire nu e diferenta.
PS Iata cum arata unghiile mele, miine au 3 saptamini, si tot miine merg la corectie :) Eu inca cu demonstratii :lol:
Image


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

bravo mary, mie demonstratiile-mi plac,
unde ti le faci? cit costa? si cit dureaza procedura?
si apropo arata inca tare bine dupa 3 saptamini


Post Reply