Pregătirea tenului pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by wildcat soul »

am auzit si eu ca polenul de albine ebun si pentru imunitate si pentru unghii


Image
marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by marcellla »

Merci mult Christiana, voi incerca neaparat, dar il luai asa fara nimic? Stiu ca polenul aduce foaarte multe beneficii organismului, dar nu l'am folosit niciodata.


Image
Christiana
Posts: 42
Joined: 16 Sep 2013, 18:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by Christiana »

marcellla wrote:Merci mult Christiana, voi incerca neaparat, dar il luai asa fara nimic? Stiu ca polenul aduce foaarte multe beneficii organismului, dar nu l'am folosit niciodata.
Eu il combin cu mierea...si dupa beau apa..caci polenul are un gust mai specific ;) nu-i prea placut dar mierea il indulceste


User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by mmgg29 »

Fetelor, pentru ca a venit primavara si e mult soare, as vrea sa impartasesc cu voi putin din experienta mea in protejarea tenului in perioada insorita a anului.
Eu am ten sensibil, cu pistrui si de obicei cand ies la soare, imi apar repede pistruii sau alte pete pe fata si am nevoie numaidecat de ceva protectie solara.
Cineva mi-a recomandat BIOKON, crema de fata cu protectie solara si pot spune ca nu a dat gres.
https://www.google.ro/search?q=biokon+c ... B214%3B370
Se intinde foarte bine pe fata si se aplica foarte usor, tenul meu sensibil o tolereaza foarte bine si ma protejeaza de aparitia pistruilor. Unicul minus e ca lasa un pic pielea lucioasa, dar e rezolv asta cu putina pudra.
Voi ce creme folositi pentru a va proteja tenul de razele UV?


marcellla
Posts: 350
Joined: 08 Jun 2011, 23:00
Location: Torino

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by marcellla »

Eu am folosit mai demult o crema de la Avene iar acum am de la Roche Posay, ambele cu protectie 50 si ambele mi-au placut, nustiu poate e caracteristic la toate sa arate un pic lucios, pentru ca eu la ambele am vazut acest efect si plus la asta e si un pic lipicios, nu se simte fata incarcata dar la atingere piele e lipicioasa. Vara asta o sa-mi iau alta, pentru ca eu sint genul care incerca mereu ceva nou, cind mi se termina un produs, dar nustiu inca de care, apropo, cit costa Biokon?


Image
User avatar
mmgg29
Posts: 230
Joined: 21 Mar 2013, 04:12

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by mmgg29 »

eu am cumparat crema de la Hipocrates, am dat in jur de 50 de lei pe ea.


User avatar
crisgirl
Posts: 85
Joined: 22 Oct 2012, 00:34

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by crisgirl »

A facut cineva procedura de mezoterapie?


Image
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

Vreau sa ma impart shi eu cu pregatirea tenului shi corpului pentru nunta:

La moment beau un complex de vitamine + aevit, deoarece vitamina a shi e acolo lipseste, shi vad deja efecte, unghiile sau intarit, parul nu mai cade atit de tare tar shi tenul mi se imbunatateste, plus folosesc un peeling de la Nivea, cind piele imi devine grasa mai bine ca Garniere nu ma ajuta nimic.

Pentru par o data in saptamina imi fac ulei incalzit cu sare de mare shi masez bine radacinile, se primeste ca peeling plus inmoi bine capetele in el ca uneori devin foarte uscate macar ca nu utilizez uscatorul shi placa. Am desoperit shamponul shi balsamul Tresemme, dupa el parul luceste frumos, apoi capetele aproape uscate le hidratez cu elixir de la glisskur ca sa evit despicarea firelor shi sprai cu protectie uv de la tresemme. vreau sa spun ca parul meu niciodata nu a aratat atit de sanatos.

Pentru corp folosesc de 2 ori pe saptamina scrab yves rocher, mi la sfatuit o prietena, pe linga ca am o piele de bebelush shi pielea un timp indelungat miroase gustos. Plus sport de 3 ori pe saptamina shi dush contrast in fiecare zi.

Deja vara cind vin vreau sa fac o vizota unui medic cosmetolog sami curate shi hidrateze putin fata, dar inca nam hotarit la cine. Aleg intre doamna Victoria de pe traian 17/3 clinica Sun-eco, am citit pe mama.md multe cuvinte de lauda in adresa ei shi are shi preturi rezonabile, shi Medway tot parca e ok multe laude shi un pret cit de cit rezonabil. Poate a fost cineva din fete la ei shi imi spune ce pareri au.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by catiushka »

aoleu romanct ce ritual complex,
mie tocmai mi-i rusine caci nu fac nimic decit sa las parul sa creasca folosind balzamuri si ulei de par la capete, caci se despica, si cam atit :oops:
am norocul de un ten normal dar care are tendinta spre uscare in perioada rece a anului, deci din cind in cind ma dau cu crema sau uleiuri diferite, la fel am crescut sprincenele sint destul de stufoase dar deja au inceput sa-mi placa asa, acasa voi face o forma la fel cit mai naturala :)


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Pregătirea tenului pt nuntă

Post by romanct1 »

imi cresc shi eu sprincenele dar au unele locuri unde nu mai cresc firele, cine stie poate inca nu lea venit timpul :D apropo am citit ca uleiul de cocos e super bun pentru sprincene shi gene, il aplici cu periuta de la tush, in rezultat sunt dese lungi shi frumoase, numai ca aici nul gasesc.

cit de ten la mine e capricios, nu mai stiu ce sai fac, ba e combinat , in regiunea T gras shi obrajii uscati, ba tot e gras ba tot e uscat, shi rar cind are o stare normala, macar ca mereu am grija de el , shi una 2 se acopera de cosuri sau mici albe sau roshii shi aici ma salveaza un gel de la garniere care il aplic direct pe inflamatie shi ele dispar in scurt timp. Aveau ei cindva un lucru bun masca termo dar no mai gasesc, pe linga caldura placuta shi o fata curata in rezultat. De asta shi vreau anume la medic cosmetolog ca din cite am citit ca in asa caz trebuie o procedura de curatare shi hidratare, dar medicul mai bine stie.


Post Reply