Băutura pt nuntă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Mihaela***
Posts: 11
Joined: 23 May 2014, 21:09

Re: Bautura la nunta

Post by Mihaela*** »

Buna fetele! Noi am facut degustatie la coniacul Ungheni 5* , chiar daca Calarasi il consider destul de bun, mi-a placut Ungheni...e mai fin la gust, asa ca ramine de vazut :)


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Bautura la nunta

Post by cutsa »

Mihaela*** wrote:Buna fetele! Noi am facut degustatie la coniacul Ungheni 5* , chiar daca Calarasi il consider destul de bun, mi-a placut Ungheni...e mai fin la gust, asa ca ramine de vazut :)
am auzit si eu de acest divin....si chiar acuma am sunat...este de 72 de lei ...si este o sticla mai moderna de 80 de lei sticla...


romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Bautura la nunta

Post by romanct1 »

cutsa wrote:si noi calarasi o sa luam de 5 stele ...in metro am avzut cu 89 de lei...speram la paste poate gasim ceva reduceri...vodka vrem finlandia sau absolut..(desi dupa mine as pune si cea mai ieftina...ca nici nu o gust...si e toata la un gust)...dar vs vrea ceva bun....
poti gasi mai ieftin la magazinele de firmă călărași, trebuie să prezinți contractul cu sala și daca iai nuș ce cantitate ei îți fac reducere. vara țin minte că ieșea vrio 83 de lei sticla cu reducere.

cît de calitatea kvint vs călărași eu nu am spus nimic, am spus doar ca kvintul e mai moale la gust, dar deja depinde de gusturile fiecărui. Mie pur shi simplu mai mulți care au fost la nunți deochiate au spus ca se servea kvint. ok asta eu am spus asha ca printre altele, oricum invitații noștri mai mult preferau kvint de aia și lam luat. voi deja orientațivă după gusturile voastre ;) Oricum eu sunt pro degustare, că demulte ori marca e țipătoare dar rezultatul lasă de dorit.


cutsa
Posts: 87
Joined: 20 Oct 2014, 07:49

Re: Bautura la nunta

Post by cutsa »

da in magazine este cdivin ungheni?la ce pret este?


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Bautura la nunta

Post by Irinela »

Eu sunt de acord cu acea fapta ca Calarasul anul acesta a dato in bara foarte tare. am servit acuma de sarbatori si calarasi si Kvint. Calarasul e spirt colorat, kvintul mai bunisor.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
valerii.dulghier
Posts: 35
Joined: 24 Aug 2013, 16:01
Location: Chisinau, Moldova
Contact:

Re: Bautura la nunta

Post by valerii.dulghier »

romanct1 wrote:
cutsa wrote:si noi calarasi o sa luam de 5 stele ...in metro am avzut cu 89 de lei...speram la paste poate gasim ceva reduceri...vodka vrem finlandia sau absolut..(desi dupa mine as pune si cea mai ieftina...ca nici nu o gust...si e toata la un gust)...dar vs vrea ceva bun....
poti gasi mai ieftin la magazinele de firmă călărași, trebuie să prezinți contractul cu sala și daca iai nuș ce cantitate ei îți fac reducere. vara țin minte că ieșea vrio 83 de lei sticla cu reducere.

cît de calitatea kvint vs călărași eu nu am spus nimic, am spus doar ca kvintul e mai moale la gust, dar deja depinde de gusturile fiecărui. Mie pur shi simplu mai mulți care au fost la nunți deochiate au spus ca se servea kvint. ok asta eu am spus asha ca printre altele, oricum invitații noștri mai mult preferau kvint de aia și lam luat. voi deja orientațivă după gusturile voastre ;) Oricum eu sunt pro degustare, că demulte ori marca e țipătoare dar rezultatul lasă de dorit.
mai moale???? Kvintul in proportie de 50 la suta contine alcool etilic rectificat. 99% din cunoscutii mei pot sa confirme asta. Chiar si acelasi calarasi de 5 ani este net superior un kvint de 8-9-10 ani... De cind au schimbat conducerea cu 4 ani in urma , au schimbat intreg staful tehnologic al intreprinderii , care nu stiu ce fac dar au redus in jumate potentialii clientii ai firmei.


Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Bautura la nunta

Post by Irinela »

Eu as face in felul urmator: pina la nunta mai este timp (cine il are e bine, cine nu- cred ca deja au si cumparat bautura alcoolica), de aia as lua de fiecare fel kite o stikla si in decurs de o luna, cite o gurita din fiecare sitkla de fiecare fel...daca va este plakut dupa ce il consumati, nu va ustura si sufltul dupa coniac, atunci pe acela si il alegeti si kiar nu conteaza cine este producator daca voua va este pe plak. bafta


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
User avatar
Melisa
Posts: 13
Joined: 20 Feb 2012, 21:21

Re: Băutura pt nuntă

Post by Melisa »

Buna seara tuturor !!! Am o rugăminte sa-mii scriti locațiile de unde pot cumpara Coneacul, Votka mai ieftină , multumesc mult !


Image
Dinka
Posts: 31
Joined: 17 Sep 2014, 22:53

Re: Bautura la nunta

Post by Dinka »

Mihaela*** wrote:Buna fetele! Noi am facut degustatie la coniacul Ungheni 5* , chiar daca Calarasi il consider destul de bun, mi-a placut Ungheni...e mai fin la gust, asa ca ramine de vazut :)
Unde au magazin specializat Ungheni??ms


EugeniaM
Posts: 2
Joined: 14 Jan 2015, 14:31

Re: Bautura pt nunta

Post by EugeniaM »

Uliana wrote:Fetele care au facunt nunta, eu am o rugaminte mare la voi, spuneti cite persoane ati avut la nunta si cita bautura ati luat si cit a ramas......va multumesc anticipat
Depinde de perioada anului in care e nunta, mai bine concretizati cu restaurantul. La noi a ramas foarte multa sampanie. In schimb vinul de casa s-a baut foarte bine, nici nu ne-am asteptat, cu toate ca tata ne asigura ca are vin bun.
Am luat Hortita, KVINT din bauturi alcoolice, care de asemenea a ramas.
Sprite, Cola, Dorna.


Post Reply