Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
ianachka3
Posts: 62
Joined: 03 Aug 2012, 19:58

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by ianachka3 »

Am fost nu odata la Capitoles la nunti si cumetrii si pot sa zic ca tot ce ofera restaurantul e de cel mai inalt nivel si calitate;)

In ceea ce privesten poiana, de ceva timp acolo s-a construit Cortul mare, care permite pina la 300 de oaspeti daca nu ma gresesc. Totul este inchis , asaca nici ploaia nici vintul nu este un impediment pentru o petrecere frumoasa. Este loc si pentru mese, si pentru dans, si chiar si cu putina lume totul arata frumos. Problema cu tintarii ei au rezolvat-o, au cumparat niste chestii speciale, care chiar si cu lumina ceea multa nu vezi zare de tintar.
In general, atmosfera e altfel, kind esti afara. E ceva special, si foarte frumos;)
Si apropo, baie ei au construit si afara, special pentru oaspetii de la poiana, si nu ai delok treaba cu intratul inauntru.


Design21
Posts: 17
Joined: 05 Sep 2014, 10:27
Location: Chisinau

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Design21 »

[quote="ianachka3"]

Noi tot am fost la o petrecere la Capitoles Park, in interior, in sala si stim ce reprezinta ei, insa ne intereseaza anume Poienita , si da stiu toate detaliile despre cum e afara si unde-i wc, etc. am fost si am vazut singuri cu ochii nostri pe loc, cit despre 300 de oameni la o nunta este o informatie eronata, normal sa faci o nunta acolo in poienita este de 120 oameni maxim 130 oameni si nici decum 300.
De ce noi intrebam, doarece intre a sarbatori nunta in sala si nunta in poienita e total dinferit si nu ma refer la atmosfera, ma refer la ceea ce ofera localul pentru poienita, meniul nimim se incepe de la 50 euro, si maxim pe masa 8-9 mincaruri reci, 2-3 calde si un decor minim simbolic, atit ofera ei si de aia vreau sa stiu daca se va merita, ca nu steie invitatii flaminzi si sa manince girze si tintare .... si plus la asta ne este interesant in mediu in astia 50 euro, intra bucate modeste cum ar fu legume si salata simple sau ceva mai delicios ...... vrem sa stim parea celor care sincer au sarbatorit in poienita si nu in sala, ca despre sala noi stim si asa ....


P.A.
Inulea87
Posts: 29
Joined: 30 Jul 2014, 11:09

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Inulea87 »

ianachka3 wrote:Am fost nu odata la Capitoles la nunti si cumetrii si pot sa zic ca tot ce ofera restaurantul e de cel mai inalt nivel si calitate;)

In ceea ce privesten poiana, de ceva timp acolo s-a construit Cortul mare, care permite pina la 300 de oaspeti daca nu ma gresesc. Totul este inchis , asaca nici ploaia nici vintul nu este un impediment pentru o petrecere frumoasa. Este loc si pentru mese, si pentru dans, si chiar si cu putina lume totul arata frumos. Problema cu tintarii ei au rezolvat-o, au cumparat niste chestii speciale, care chiar si cu lumina ceea multa nu vezi zare de tintar.
In general, atmosfera e altfel, kind esti afara. E ceva special, si foarte frumos;)
Si apropo, baie ei au construit si afara, special pentru oaspetii de la poiana, si nu ai delok treaba cu intratul inauntru.
vai ce m-ai bucurat, sper sa fie asa cum spui tu si sa nu ma descurajez...mai am aproape un an pina la nunta dar eu deacum nu dorm noptile pentruca am o gramada de ginduri.


Inulea87
Posts: 29
Joined: 30 Jul 2014, 11:09

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Inulea87 »

si noua ne-au spus ca intra 8 mincaruri reci , una calda si 2 ferbinti (ceva de genul acesta)...dar am inteles ca alegi tu meniul...


nunutz1989
Posts: 6
Joined: 26 May 2014, 11:39

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by nunutz1989 »

si eu am nunta la capitoles insa am ales sala chiar daca va fi vara 7/08/15, e frumoasa si poienita am vazuto , e mare si foarte originala


Dumitritza1234
Posts: 3
Joined: 14 May 2015, 21:56

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by Dumitritza1234 »

Salut. Ma poate ajuta cineva care personal a sarbatorit nunta la Capitoles Park poiana mare de afara, am citit multe comentarii de genul musculite, tintari si ca mincarea nu e chiar cea mai buna si dupa citeva ore nu mai poti minca din motiv ca e foarte cald afara in august si gizele nimeresc in farfurii....Este cineva care a facut acolo la inceputul lui august si poate sa ma ajute va rog mult. Multumesc anticipat!!!!!! - data de 07.08.2015


User avatar
vicktoritza
Posts: 107
Joined: 31 Jul 2013, 11:31

Re: Nunta la Capitoles Park (Catering afara in poienita)

Post by vicktoritza »

Dumitritza1234 wrote:Salut. Ma poate ajuta cineva care personal a sarbatorit nunta la Capitoles Park poiana mare de afara, am citit multe comentarii de genul musculite, tintari si ca mincarea nu e chiar cea mai buna si dupa citeva ore nu mai poti minca din motiv ca e foarte cald afara in august si gizele nimeresc in farfurii....Este cineva care a facut acolo la inceputul lui august si poate sa ma ajute va rog mult. Multumesc anticipat!!!!!! - data de 07.08.2015
Am o prietena care face pe 15 august, nunta in poienita afara :) Sunt sprayu-ri speciale pentru alungarea musculitilor, tintarilor. AM inteles ca ei le folosesc deja.


Post Reply