Cununia religioasă

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
RamonaB
Posts: 91
Joined: 07 Feb 2012, 00:00

Re: Cununia religioasă

Post by RamonaB »

fetelor ,noi nu am gasit biserica sa ne cunune simbata ,in ziua nuntii si o s-o facem duminica,dar asa de tare am vrut sa fie in aceeasi zi :((


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by RoDiNkA »

Ramona, cum nu ati gasit? Biserica Sfanta Teodora de la Sihla, care se afla linga liceul Gh.Asachi, cununa simbata ;)


Image
Ludmi
Posts: 170
Joined: 21 Apr 2012, 17:10

Re: Cununia religioasă

Post by Ludmi »

RamonaB wrote:fetelor ,noi nu am gasit biserica sa ne cunune simbata ,in ziua nuntii si o s-o facem duminica,dar asa de tare am vrut sa fie in aceeasi zi :((
Si eu vroiam sa facem totul intr-o zi si asa si am facut dar acum daca as intoarce timpul cred ca as face OSC intr-o zi iar cununia si nunta in alta zi.


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by adeline »

RamonaB
sunt biserici care cununa sambata


Image
User avatar
kisitoka
Posts: 489
Joined: 04 Apr 2012, 08:22
Contact:

Re: Cununia religioasă

Post by kisitoka »

Fetelor :) noi ambii suntem catolici si cununia va fi in biserica catolica. Aveti ceva idei cum se poate de infrumusetat ? Avem posibilitatea sa facem cum vrem :)


Image
Image
User avatar
Katina
Posts: 1178
Joined: 19 Oct 2011, 23:00
Location: italia

Re: Cununia religioasă

Post by Katina »

kisitoka wrote:Fetelor :) noi ambii suntem catolici si cununia va fi in biserica catolica. Aveti ceva idei cum se poate de infrumusetat ? Avem posibilitatea sa facem cum vrem :)
Daca biserica are acele scaune prin parti si in mijloc acea cararea ,pai la sigru asa pune fundite ceva mai maricele la scaune petale prin mijloc si daca ai posibilate o arca acolo unde veti sta voi ,sau 2 piloni cu flori ar fi deajuns ...


User avatar
jannetta86
Posts: 36
Joined: 08 Jun 2012, 14:14

Re: Cununia religioasă

Post by jannetta86 »

adeline wrote:RamonaB
sunt biserici care cununa sambata
eu din cite am auzit, nu.....noi nunta am facut-o simbata iar cununia a doua zi, la orele 14:00


User avatar
adeline
Posts: 855
Joined: 29 Mar 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by adeline »

jannetta86 wrote:
adeline wrote:RamonaB
sunt biserici care cununa sambata
eu din cite am auzit, nu.....noi nunta am facut-o simbata iar cununia a doua zi, la orele 14:00
toate bisericile mitropoliei basarbiei cununa sambata
eu m-a cununat sambata :) si mai sunt si alte mirese de pe forum


Image
RamonaB
Posts: 91
Joined: 07 Feb 2012, 00:00

Re: Cununia religioasă

Post by RamonaB »

RoDiNkA wrote:Ramona, cum nu ati gasit? Biserica Sfanta Teodora de la Sihla, care se afla linga liceul Gh.Asachi, cununa simbata ;)
Rodinka,da stiu de ea,am fost insa era tot bronat deja. era liber doar la ora 17,insa nu ne-a aranjat ca nasii nu sunt din ch si la 18 tre sa fim la sala. plus ca mi s-a spus ca nu e chiar bine sa te cununi simbata ,in aceasta zi se pomenesc mortii si de asta simbata nu e potrivita pt cununii. am bronat pe duminica si sunt mai linistita deam :D


User avatar
RoDiNkA
Posts: 1329
Joined: 29 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Cununia religioasă

Post by RoDiNkA »

Da, ramona, stiu si eu ca cel mai bine e de cununat duminica si vineri (doar ca nu am inteles prea bine de ce...)
In fine, felicitari! Imi imaginezi ca respiri mult mai usor acum! :P


Image
Locked