Nunta la "Novas"

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Ema2015
Posts: 6
Joined: 12 Aug 2014, 18:11

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ema2015 »

K_ID_25 wrote:Felicitari Ema ! Ai putina rabdarica , in timp de 3-6 luni ai sa ai o multime de miresici care vor scrie la tema "data nuntii" sala si data si veti putea stabili legatura :)
Multumesc) Abia astept sa am cu cine comunica 'la tema" )))


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ollga »

Ema2015 wrote:
K_ID_25 wrote:Felicitari Ema ! Ai putina rabdarica , in timp de 3-6 luni ai sa ai o multime de miresici care vor scrie la tema "data nuntii" sala si data si veti putea stabili legatura :)
Multumesc) Abia astept sa am cu cine comunica 'la tema" )))
pina astepti miresuicele 2015 , poti sa profiti de sfaturile noastre care suntem in pregatiri fierbinti si poate vei prelua idei bune sau nu vei comite greselile noastre, te asigur ca ai ales o sala frumoasa deja urmeaza sa alegi si restul tot asa si incet incet vei vedea si tu rodul muncii tale, felicitari si mult succes ;)


Lady_Di
Posts: 14
Joined: 02 Sep 2013, 12:59

Re: Nunta la "Novas"

Post by Lady_Di »

Arishka wrote:Salut....am o intrebare,daca poate cineva sa raspunde...cit va costat in total decorul salii : flori,arca,covoru,prezidium,mesele pentru invitati,scaune ??? merci mult
Noi am organizat nunta in 2013. Decorul l-am facut la happy.md, ei au pagina pe facebook. Preturile sunt foarte ok in comparatie cu alte agentii, caci am cautat la foarte multe pana am dat de ei. Arca este la pret incepand cu 1000 lei, in dependenta de ce elemente de decor vrei sa ai pe ea, florile pe masa ne-au costat 400 de lei, covorasul 500 lei, decor prezidium la noi a costat 1000 lei, panoul pt aranjarea oaspetilor si suportul 500 lei, plus deja am avut masuta tematica si inca ceva elemente de decor pe iarba :)


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Nunta la "Novas"

Post by K_ID_25 »

Eu stiu si mai ieftine agentii cu cel putin 200 lei mai ieftin arca si covorul, si panoul pentru oaspeti tot cu 200 mai putin , etc. Trebuie intr-adevar de cautat.
Dar ca atare Novas ofera atit covor, cit si arca si panou si multe alte chestii de decor, dar deja depinde de miresici si conceptul nuntii daca acestea le sunt sau nu pe plac pentru ca si ele sunt contra cost.


Image
Lady_Di
Posts: 14
Joined: 02 Sep 2013, 12:59

Re: Nunta la "Novas"

Post by Lady_Di »

K_ID_25 wrote:Eu stiu si mai ieftine agentii cu cel putin 200 lei mai ieftin arca si covorul, si panoul pentru oaspeti tot cu 200 mai putin , etc. Trebuie intr-adevar de cautat.
Dar ca atare Novas ofera atit covor, cit si arca si panou si multe alte chestii de decor, dar deja depinde de miresici si conceptul nuntii daca acestea le sunt sau nu pe plac pentru ca si ele sunt contra cost.
Ai dreptate, am gasit si agentii mai ieftine, insa din pozele cu lucrarile lor parca mi se parea ca tot arata ieftin, fara efect. Si de asta am gasit o alta agentie care sa ne ofere preturi cat de cat bune, dar si sa faca lucrul calitativ. Initial ma gandeam sa apelez la Youpluswe, insa preturile lor m-au cam dat pe spate :D


Ema2015
Posts: 6
Joined: 12 Aug 2014, 18:11

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ema2015 »

Ollga multumesc, daaaa am rasfoit acest forum in lung si in lat ))) sper informatia sa fie obiectiva si parerile rationale... :P


Ollga
Posts: 80
Joined: 26 Mar 2014, 17:19

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ollga »

dragele mele iata ca ma apuca si pe mine isteria , se apropie ziua cea mare si deja parca toate le-am pus la punct dar cind vad timpul asta imi strica toata dispozitia , unde mai pui ca se mai asteapta si lapovita , dar eu atit de mult sper sa facem si noi intimpinarea la cort, cind am rezervat sala cu un an in urma deja era totul ocupat dar ne-am gindit ca totusi vom avea parte de un timp frumos caci prietena mea a facut in noiembrie si era foarte cald, nustiu ce sa zic cu natura nu te pui, ma apuca plinsul, ce sa fac eu cu rochita mea pe timpul asta...


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Nunta la "Novas"

Post by Olecika »

Ollga, pina in noiembrie mai este.. uite cit de repede se schimba timpul.. azi e soare, miine ploua si poimiine iar poate fi soare :D

Oricum gindeste-te la un loc pentru sesiunea foto unde sa va fie caldut in caz ca e timp urit (hotel, restaurant...) si cred ca pentru luna noiembrie ar trebui sa ai si o vesta cu care sa iti acoperi umerii, macar atunci cind vei fi afara.

Asigura-te ca nu va lipsesc citeva sticle de vodtka ca sa va incalziti :D in rest, consider ca timpul de afara e doar un detaliu :) si nu trebuie sa va influenteze buna dispozitie. Mai ales ca interiorul la Novas e destul de frumos :)

PS: Stiai ca ploaia in ziua nuntii duce bogatie in viata tinerilor ? :D


Ema2015
Posts: 6
Joined: 12 Aug 2014, 18:11

Re: Nunta la "Novas"

Post by Ema2015 »

Ollga asteptam feedback de la tine, dupa nunta, la ce sa atragem atentie, poate sau produs anumite modificari, etc?


essenza
Posts: 13
Joined: 03 Nov 2013, 23:04

Re: Nunta la "Novas"

Post by essenza »

Noi am facut nunta la inceput de octombrie la Novas,am ramas f.f.multumiti de tot, mincarea f.gustoasa, chelnerii f.atenti cu invitatii, din bautura ce a mai ramas,ni sa intors inapoi, noi am luat arca (1000lei)si covoru (400 lei sau 500lei nu tin minte) de la ei, arca vine impodobita.


Post Reply