Muzicanţii II

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Capsunica
Posts: 220
Joined: 19 Jul 2012, 19:31

Re: Muzicanţii II

Post by Capsunica »



Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Muzicanţii II

Post by Nikutsa »

maklerus wrote:Fetelor, need help! cine a avut formatia Drimba?! Puteti va rog sa ne scrieti lista cintecelor pt discoteca Retro. Eu as fi foarte recunoscatoare! Merci
Drimba au cintat la nunta la sora mea, fac veselie frumoasa . Dar din cite m-am uitat pe net eu au acelasi program pentru toate nuntile ( fix ce cuvinte au spus la sora mea fix aceeasi la alte nunti vazute pe youtube cu ei .) Lumea care i-a mai vazut pe la nunti se cam plictiseste . . .Acesta a fost motivul pentru care nu am luat Drimba :(


adrasg
Posts: 15
Joined: 22 Dec 2012, 11:36

Re: Muzicanţii II

Post by adrasg »

toti muzicantii si moderatorii au aceeasi programa pentu toate nuntile, invata 3 cuvinte si isi bat jok de sarbatorile tinerilor cu fonograme si alte smekerii...
DEJA TE PLICTISESTI LA NUNTILE MOLDOVENESTI!!!


maklerus
Posts: 139
Joined: 23 May 2013, 14:08

Re: Muzicanţii II

Post by maklerus »

Merci, miresuicelor!!!!


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Re: Muzicanţii II

Post by CristinaB »

adrasg wrote:toti muzicantii si moderatorii au aceeasi programa pentu toate nuntile, invata 3 cuvinte si isi bat jok de sarbatorile tinerilor cu fonograme si alte smekerii...
DEJA TE PLICTISESTI LA NUNTILE MOLDOVENESTI!!!
Este corect sa aiba un sablon dupa care sa se conduca, ca sunt si ei oameni ..si nu cred ca cuiva ii va fi tare placut sa dea un pumn de bani si sa vina formatia sa se bilbiie la nunta...
Iar de plictiseala la nuntile moldovenesti vreau sa te contrazic!! Atmosfera nuntii o fac in mare parte mirii,apoi muzica, relatiile apropiate dintre toti oamenii care sunt acolo....
Noi de ex. avem anul asta pe 7 septembrie 3 nunti, in trei puncte ale MD si ma doare sufletul ca nam sa pot sa fiu alaturi de persoanele dragi, cu toate ca poate toti 3 vor avea hore, sarmale si dezbracatul miresei... Pentru ei, pentru oamenii dragi mie, eu vreau sa ma duc la nunta lor si nu pentru programul moderatorului ..

P.S.Strict parerea mea....Astazi sunt mai emotionala cred :P


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Muzicanţii II

Post by Nikutsa »

adrasg wrote:toti muzicantii si moderatorii au aceeasi programa pentu toate nuntile, invata 3 cuvinte si isi bat jok de sarbatorile tinerilor cu fonograme si alte smekerii...
DEJA TE PLICTISESTI LA NUNTILE MOLDOVENESTI!!!
Nu prea sunt de acord . . .Mai sunt si de acestia care nu fac fata , dar sunt multi care fac veselie si sunt la nivel, chiar daca programul lor se repeta( cum am scris mai sus de Drimba) . Nuntile moldovenesti sunt ft frumoase !


User avatar
Honey_lady
Posts: 130
Joined: 11 Nov 2011, 00:00
Location: Londra

Re: Muzicanţii II

Post by Honey_lady »

tenora wrote:
Iata de ce gen de melodii vorbeam. Pe internet nu prea se gasesc pentru a le copia gratuit, eu am copiat un album de pe itunes. Daca cineva doreste, scrieti-mi numele de skype in privat si ma impart cu drag cu voi ;)
Buna,Tenora.Poti te rog sa mi-l trimiti si mie daca iti las adresa de skype? :oops:

Merci anticipat (hug)
Am incercat sa-ti trimit mesaj in privat, dar se vede ca nu ma descurc chiar bine))


User avatar
tenora
Posts: 207
Joined: 14 Feb 2012, 00:00
Location: Chisinau, Paris

Re: Muzicanţii II

Post by tenora »

Salut Honey_lady, ti-am scris si in privat. Cu placere iti trimit melodiile daca imi lasi adresa skype ;)


Image
lencik88
Posts: 56
Joined: 11 Jun 2013, 23:31

Re: Muzicanţii II

Post by lencik88 »

Fetelor, stie cineva daca ai la nunta muzicanti tip lautarii ,cinta toata seara numai muzica populara sau trec si la diferite repertuare...Deasemenea daca de obicei au ei tehnica necesara, adica lumini speciale???? Multumesc


Olecika
Posts: 537
Joined: 31 Oct 2012, 22:52

Re: Muzicanţii II

Post by Olecika »

LENCIK88 depinde de fiecare :) De exemplu LAUTARII impreuna cu Borgros cinta doar populare si nu au lumini si alte efecte. Unde i-am vazut eu asa era. Acolo mirii aveau adaugator o domnisoara cu laptop care cinta muzica usoara. De altii nu cunosc...


Locked