Deciziile finale!

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
romanct1
Posts: 215
Joined: 22 Dec 2013, 19:30

Re: Deciziile finale!

Post by romanct1 »

fetele ce ati facut cu paharele mirilor, eu ash vrea ca si paharele mirilor si a nasilor si a vorniceilor sa fie pictate si la piciorush amenajate cu o pana, unde pot sa fac asta?


User avatar
wildcat soul
Posts: 314
Joined: 19 Jul 2012, 10:01
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by wildcat soul »

romanct1 wrote:fetele ce ati facut cu paharele mirilor, eu ash vrea ca si paharele mirilor si a nasilor si a vorniceilor sa fie pictate si la piciorush amenajate cu o pana, unde pot sa fac asta?
noi singuri am facut paharele. am cumparat 4 pene violete (la noi nunta a fost violeta) ap pus la doua pahare cite 2 pene, si am legat din lenta bantulets violet si am pus cite o perla alba, la nasi am legat doar bantulets si am pus perla, daca ai rabdare si fantezie, poti s afaci singurica paharele :) se primesc frumoase si neobisnuite


Image
Nikutsa
Posts: 178
Joined: 28 Mar 2013, 14:16

Re: Deciziile finale!

Post by Nikutsa »

romanct1 wrote:fetele ce ati facut cu paharele mirilor, eu ash vrea ca si paharele mirilor si a nasilor si a vorniceilor sa fie pictate si la piciorush amenajate cu o pana, unde pot sa fac asta?
Mie paharele mi le-a facut Liudmila Beiu , o gasesti pe facebook. Pret Foarte accesibil !


Amoricina
Posts: 46
Joined: 24 Nov 2013, 16:12

Re: Deciziile finale!

Post by Amoricina »

Mda...noi mai avem 4 luni si am o sumedenie inca de chestii...

Restaurant- Novas
Dj + moderator - Gabi Marcu + DJ Delph si Al. Manciu cu vioara
Invitatii + decor si alte maruntishuri - Irina's Artatelier
Machiaj- Alina Braileanu
Coafura - Adelina Ipatii
Rochie-cumparata, sint necesare ulterioare modificari...

in rest nu mai am nimic... si nici nu stiu de care sa ma apuc pentru ca e o harababura si cu actele... :(

fac update, daca eram ametita ieri si confuza ap se vede, pentru ca multumita lui catiushka mi-am amintit ca am si foto si video! memento.md si alex iordache!:) hai ca mi-ai facut ziua! ;)

update nr. 2 - avem si verighetele, cumparate in calatorie, ca sa avem amintire pe viatza de la un vis implinit! iuuhuuuu!!!!!!! :lol:
Last edited by Amoricina on 04 Feb 2014, 11:26, edited 2 times in total.


User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Deciziile finale!

Post by catiushka »

amoricina, incepe-le si tu una cite una si nu o sa observi cum se rezolva toate ;)
v-au ramas cei cu foto video asa din punctele mai importante,
curaj


Miresuica
Posts: 19
Joined: 23 Jul 2013, 11:36

Re: Deciziile finale!

Post by Miresuica »

La noi marele eveniment este peste 5 luni:
sala----casa mare Magdacesti
muzica.....formatia Dacii
foto-video....nuntata.md
invitatii.....invitatii.md
carduri de masa, paharele mirilor, tabloul, cartea mirilor, jucarii de pe masina, marturii....handmade de mine
bautura....metro/cricova
dansatorii,program artistic....cadou de la nasi
rochii...cumparate...mai trebuiesc ajustate
voal....in proces de coasere
verighete...cumparate
DECI NE-A MAI RAMAS UN PIC SI GATA:)))


User avatar
K_ID_25
Posts: 556
Joined: 04 Dec 2011, 00:00
Location: Chisinau

Re: Deciziile finale!

Post by K_ID_25 »

ma bucura mult faptul ca miresicile pe an ce trece sunt tot mai organizate ... unde s-a mai vazut ca fetele sa aiba totul gata cu aproape jumate de an inainte de nunta !!! bravo !!!


Image
User avatar
catiushka
Posts: 613
Joined: 17 Apr 2013, 20:24

Re: Deciziile finale!

Post by catiushka »

amoricina ;) pentru asta sintem aici

kid, asta numai datorita feedback-ului care-l avem din partea voastra a fostelor mirese, eu cind am dat de forumul asta parca am dat de o comoara :lol: asa ca multumim


User avatar
Zinaida
Posts: 29
Joined: 24 Aug 2013, 13:33

Re: Deciziile finale!

Post by Zinaida »

Buna fetelor. La mine nunta este peste 6 luni si in lista cu plusuri sunt:
Sala de festivitate - Adam si Eva sala mare
Foto - http://www.vadimdodon.com/index.php
Video - http://www.avaproduction.md
Muzicantii din lautarii - avem saxofon,clapa,vioara,tambal,clarnet, acordeon si 2 solisti Lilia Rosca si Alexandru Ciubotaru
conducator -Sergiu Beznitchi
Coafura - Adelina Ipati
Machiaj - Ana Singereanu
Decor - Show Praznik Lilia Bordei
Lumini "Bordei - Show Business"
Verighete la comanda
Dansatori Joc
Cam asta este gata,celelalte lucruri mai avem de facut,invitatii,marturii,de stabilit ora cununiei si inscrierii!!


InnaM
Posts: 170
Joined: 14 Oct 2012, 17:45

Re: Deciziile finale!

Post by InnaM »

Zinaida, despre muzicantzi am comentat eu in alta rubrica. Nu vei ramine dezamagita. Ionel e cel mai bun viorist pe care l-am ascultat vreo data, shi mereu cu zimbetul pe buze. Shi noi am avut aceleashi instrumente plus trompeta. Au fost cu totzii bravo. Bafta!!


Post Reply