Ce cadouri luăm la naşi?

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Irinela
Posts: 128
Joined: 31 Aug 2014, 10:54

Re: Ce cadouri luăm la naşi?

Post by Irinela »

lenka89 wrote:Salutare tuturor!
Cam in ce suma acum e potrivit sa fie cadoul pentru Nasi?
Ei sunt cam rusinosi la noi si nu vor sa spuna ce vor. Dar noi nu stim cam la ce suma sa ne orientam. Nu vrem nici prea putin sa dam, dar si prea mult tot nu stim cum vom nimeri sa nu ii facem sa se simta incomod si obligati sa ne dea si noua suma mai mare.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi.
Merci mult! :)
de obicei in tara Republicii Moldova este primit sa faci cadou nashilor in suma de 50% din banii care vii pun pe masa. Puteti face asa, dar puteti sa discutati ca oamenii maturi, caci rusinea demult trebuia sa treaca la virsta pe care ei o au. da-i kiteva exemple de lucruri pe care tu te-ai gindit sa le procuri si lasa sa isi aleaga. sau propuneti-le bani. cineva cumparat aparat de fotografiat profesional, dar cineva si cu un set de lengerie e foarte multumit. de aia cel mai bun sfat e discutia intre 8 ochi cu o mare seriozitate.


<a id="timeline1132060" href="http://flines.ru/"> линейки на рабочий стол</a><script type="text/javascript" src="http://flines.ru/timelinejs/1132060.js"></script>
Marius Titulescu
Posts: 4
Joined: 03 Nov 2015, 23:59

Re: Ce cadouri luăm la naşi?

Post by Marius Titulescu »

Si eu zic sa discuti cu ei. Mie mi-a placut tot timpul ideea unei excursii ca un cadou cat de cat original.
Depinde cat sunt de conservatori. :)
_______________________________
Marius
Click aici pentru invitatii nunta


korina
Posts: 2
Joined: 18 Sep 2016, 21:44

cadouri de la nasi

Post by korina »

ce cadouri fac nasii finilor la nunta?


Kitsurica
Posts: 146
Joined: 06 Sep 2013, 15:21

Re: cadouri de la nasi

Post by Kitsurica »

este tema aparte ai putea da la cautare ca sa te inspiri, in general mirii se inteleg cu nasii ce cadouri ar dori sa primeasca, sau nasii procura tinerilor ceia ce cred ei ca ar avea nevoie, fiindca de multe ori ei sunt prieteni si se cunosc bine, se mai intimpla cind fac si surprize, dar sunt si obiceiuri de cadouri pe care nasii trebuie sa le ofere de ex. ceva de legat, haine, halate sau prosoape de baie, pled, ogheal etc, se spune ca asta leaga familia si le tine cald. Parfum la ambii, pieptene la ambii, sorti si basma - nu stiu de unde si ce semnifica aceste daruri dar toti o fac, apoi deja nasa face gospodina fina deci se daruie cratite, tigai, tacimuri deci din inventarul din bucatarie, nimic nu e batut in cuie, deja fiecare isi pune in functiune fantezia si experienta cu darurile pe care ar dori sa le primeasca/ofere.


Post Reply