Rochia de mireasa

Totul pentru și despre planificarea unei nunți.
Locked
Natalia86
Posts: 139
Joined: 19 May 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Natalia86 »

maryLand wrote:sunt total deacord cu fetele, rochia comandata pe net nu este 100% sigura...marimile in primul rind, dar si stofa, cusutura poate sa fie total diferita...in special cele de pe site/uri chinezesti...desigur cine nu risc , nu bea sampanie..insa sunt atitia mesteri buni...
eu am cusut rochia...chiar daca m-a costat binisor, a fost extrem de calitativa si deosebita...insa alegerea iti apartine... :) :) :)
Maryland, spune-mi te rog de unde ai cumparat stofa pentru rochie,si la cine ai cusut-o?ms


CristinaB
Posts: 999
Joined: 11 Sep 2011, 23:00
Location: Criuleni

Rochii internet

Post by CristinaB »

Fetele cochetele,sa va povestesc eu intimplarea cu comanda mea de rochie de mireasa de la chinezi...Am dat peste site-ul wholesaless-dress.net parca asa era...dupa multe cautari si alegeri mam oprit asupra unui model si lam comandat....http://imageshack.us/photo/my-images/263/dress11.jpg/ Cind am desfacuto nu mam asteptat la asa ceva...In spate rochia trebuia sa aiba o funda mare pe care chinezii au uitat sa mio puna...Nu am renuntat complet la ideea de a face comanda de pe net dar aleg deja mai bine... Aici este un forum unde fetele isi impartasesc impresiile si experienta de cumparare on-line http://www.nevesta.info/forum1/pokupka- ... age36/#718 ...Fiecare cu norocul sau..pina cind norocul meu nu era in China!!!


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by maryLand »

natalia wrote: Maryland, spune-mi te rog de unde ai cumparat stofa pentru rochie,si la cine ai cusut-o?ms
Rochia am cusut/o la dna SVetlana...ea mi-a cautat stofa, dantela, pietricelele(au fost cristale de munte si swarovski) intr/adevar calitative si stralucitoare.
am cusut-o mult timp, dar pt ca am avut operatii la rind, mergeam o dat ala 2 luni la masura. Totul a fost adus din Italia...si asta se vedea...extrem de calitativa...
tot ea mi-a adus voalul si manusile si floarea fuchsia de la briu....

daca vrei, pot sa iti dau numarul de telefon....in privat! :)


Image
User avatar
maryLand
Posts: 2223
Joined: 05 Apr 2010, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by maryLand »

http://www.bestbridalprices.com/
este un site, din cite stiu ce livreaza si in Moldova..insa nu stiu pe nimeni de la noi care a comandat. Preturile sunt mari, asa ca cred in siguranta lui...in USA are o mare popularitate acest site....
:)


Image
Natalia86
Posts: 139
Joined: 19 May 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Natalia86 »

maryLand
ms mult pt raspuns,dar cam in cat timp a fost gata?


User avatar
perla
Posts: 878
Joined: 24 Jun 2011, 23:00
Location: Chisinau

Re: Rochia de mireasa

Post by perla »

maryLand wrote:daca vrei, pot sa iti dau numarul de telefon....in privat! :)
Maryland, poti sa mi-l dai si mie ? :roll: :roll: multumesc :)


Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

maryLand wrote:bestbridalprices.com/
este un site, din cite stiu ce livreaza si in Moldova..insa nu stiu pe nimeni de la noi care a comandat. Preturile sunt mari, asa ca cred in siguranta lui...in USA are o mare popularitate acest site....
:)
Avind in vedere ca vine din afara Moldovei, rochia trebuie "devamata" adica TVA, si alte taxe vamale pentru ca depasesc suma limita pentru care nu se plateste taxe (majoritatea fiind peste 1000 $) , la care se adauga 150 $ livrarea in Md (i-am intrebat eu pe email), si Colectia Maggie Sottero in Moldova nu au voie sa o livreze(celelalte - da), iar rochia vine in 5 luni de la designer si inca vreo 2-3 saptamani pina o proceseaza ei si o livreaza in Moldova. Am mai citit pe forumuri ca astia de la vama postala din Moldova se mai fac a pierde colete daca ele contin ceva scump.... :-s cred ca nu e si cazul rochiilor de mireasa


charnelle
Posts: 306
Joined: 02 Sep 2010, 23:00
Location: Franta

Re: Rochia de mireasa

Post by charnelle »



incredere in posta moldovei chiar nu tre de avut, o solutie ar fi de livrat la cineva in romania..


Felicia
Posts: 115
Joined: 29 Sep 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by Felicia »

charnelle wrote: incredere in posta moldovei chiar nu tre de avut, o solutie ar fi de livrat la cineva in romania..
La romani am gasit info ca pentru coletele ce provin din afara Europei se plateste 24% TVA , si pentru o rochie de 1200$... .... mai platesti 300$ taxa postala !? Image


November
Posts: 100
Joined: 17 Oct 2011, 23:00

Re: Rochia de mireasa

Post by November »

Am citit acest topic cap coada insa nu am vazut nici o mireasa sa mentioneze ceva de rochiile scurte. Momentan nu sunt in MD si as vrea sa stiu daca exista la noi rochi de mireasa dar scurte. Vreau sa am rochia scurta deoarece sunt micuta am 160cm si doar 42kg si nu ma prea incanta ideea unei rochii in stil pintesa etc :) Va multumesc.


Locked